ایزوتیازولین

مونو اتانول امین شازند
مونو اتانول آمین
فوریه 4, 2020
انواع خاک بستر گربه
انواع خاک بستر گربه و روش تولید آن
آوریل 10, 2022
مونو اتانول امین شازند
مونو اتانول آمین
فوریه 4, 2020
انواع خاک بستر گربه
انواع خاک بستر گربه و روش تولید آن
آوریل 10, 2022

ایزوتیازولین چیست

ایزوتیازولین یکی از ترکیبات شیمیایی با ساختار آلی است که عموماً به صورت مخلوطی از ترکیبات در این خانواده در محصولات آرایشی – بهداشتی و برخی از شوینده ها به کار می رود. مخلوط ایزوتیازولین شامل ترکیبات 2-متیل-4-ایزوتیازولین3-اون و 5-کلرو-2متیل-4 ایزوتیازولین-3-اون می باشد. این دو ترکیب به عنوان یک محافظ در محصولات زیبایی و آرایشی عمل می کنند. این ترکیب را در برخی از شوینده های خانگی و شامپوها نیز مشاهده می کنید. تمیزکننده ها و مواد شوینده قوی نیز حاوی مقادیر کافی از کمپلکس ایزوتیازولین هستند. کاربردهای صنعتی نیز از این ترکیبات معرفی شده است. ایزوتیازولین که در بازار به عنوان نگهدارنده محصولات بهداشتی و زیبایی به شمار می رود، عموماً با نام کاتون یا Kathon در مبادلات تجاری شناخته می شود.

 

ساختار تیازولین

ویژگی های فیزیکی و شیمیایی ایزوتیازولین

ویژگی یا خصوصیت توضیحات
نام آیوپاک 1و2-تیازول-3-اون
نام های متداول ایزوتیازولین-3-اون / ایزوتیازولین
CAS Number 1003-07-2
فرمول شیمیایی C3H3NOS
جرم مولی 101.127 گرم بر مول
خصوصیات ظاهری مایع به رنگ سبز روشن
حلالیت در آب محلول در آب

 

کاربردهای ایزوتیازولین

مخلوط ترکیبات ایزوتیازولین را در انواع محصولات بهداشتی – آرایشی و برخی از محصولات پزشکی و همچنین در ترکیبات شوینده ها و تمیز کننده ها می توانید جستجو کنید. برخی از مهم ترین موارد کاربردی این ترکیبات آلی در ساختارهای معرفی شده در فوق به صورت زیر معرفی می شوند:

محصولات زیبایی : لوازم آماده سازی پایه آرایش – پاک کننده های لوازم آرایش – تونرهای تمیز کننده و تونرهای آرایشی – سایه آرایشی چشم – محصولات رطوب رسان پوست

محصولات دارویی و مراقبت های شخصی: انواع کرم های ضد آفتاب – شامپوها – نرم کننده ها – محصولات تقویت کننده و حالت دهنده موها – صابون ها – کرم ها و لوسیون ها و ژل های بهداشتی – داروهای موضعی

محصولات شوینده صنعتی و خانگی: شوینده ها و تمیز کننده ها – نرم کننده های پارچه – جلا دهنده ها – حشره کش ها – رنگ ها – انواع چسب صنعتی – امولسیون لاتکس – محلول رادیوگرافی – واکنشگرهای خشک کننده سطح – سوخت جت – جوهرهای چاپ

ایزوتیازولین

ایزوتیازولین

روش تولید ایزوتیازولین

ایزوتیازولین در صنعت از سه مسیر مختلف تولید می شود. به طور عمومی، این ترکیب در مقیاس صنعتی از طریق واکنش های تشکیل حلقه از ترکیب 3-سولفانیل پروپان آمید و مشتقات آن به دست می آید. مواد اولیه برای آغاز واکنش ها شامل اسید آکریلیک بوده که از اسید 3-مرکاپتوپروپیونیک حاصل شده است.

این حلقه شامل گروه تیول است که در اثر حمله نوکلئوفیلی به مرکز نیتروژن وارد واکنش می شود. این فرآیند می تواند شامل کلریناسیون یا اکسیداسیون ترکیب 3-سولفانیل پروپان آمید باشد. در این شرایط، گونه هایی از دی سولفیدهای وابسته حاصل می شود. در شرایط این واکنش ها، حد واسط های حلقه ایزوتیازولین برای تولید محصولات مطلوب، اکسید می شود.

فروش ایزوتیازولین

یکی از مهم ترین ترکیبات اولیه برای تهیه و سنتر انواع شوینده ها و محصولات آرایشی و بهداشتی، ایزوتیازولین است. همان طور که در قسمت های بالا با این ترکیب آشنا شدیم، وجود ایزوتیازولین در محصولات بهداشتی، آرایشی و پزشکی، ضرورت دارد؛ چرا که نقش محافظت کننده را برای آنها ایفا می کند. به واسطه همین ترکیب آلی، محصولات آرایشی –بهداشتی را می توانید تا مدت ها استفاده کنید بدون اینکه قارچ ها یا میکروارگانیسم های مضر، داخل آنها رشد کنند.

صدرا شیمی تامین کننده کمپلکس ایزوتیازولین ایرانی، سوئیسی، هندی، ترک و … (در انواع v500، v400 و v600) می باشد. جهت استعلام قیمت با کارشناسان فروش تماس حاصل بفرمایید.

 

منابع:

Rate this post